Гарвардські дослідники: за 2 роки мамонти ходитимуть по Землі

Останні мамонти загинули тисячі років тому, утім біолог Джордж Черч заявив про можливість повернення до життя на Землі шерстистих мамонтів.

Гарвардський біолог Джордж Черч займається проблемою воскресіння вимерлих видів вже не одне десятиліття і ще кілька років тому заявив про принципову можливість повернення до життя шерстистих мамонтів.

ДНК тварин збереглися у вічній мерзлоті, пише Громадське з посиланням на Naked Scince

Їх аналіз і порівняння з геномом близьких сучасних родичів, слонів, дозволяє вченим виділити гени, що відповідають за характерні особливості мамонтів.

У доповіді, з якою Черч виступить на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Бостоні, вчений повідомить про поточний стан справ з проектом “Відродження”, який реалізується його командою з 2015 року.

В інтерв’ю для The Guardian Черч зізнався, що таку тварину буде коректніше називати “слоном з ознаками мамонта”, ніж “справжнім” шерстистим велетнем.

За роки роботи його команді вдалося знайти і внести в хромосоми азіатських слонів 45 генів мамонта, які були виділені з ДНК.

“Ми вже знаємо, як отримати потрібні зменшені вуха, підшкірний жир, шерсть і кров”, — сказав Черч.

Однак отримати перший повноцінний експериментальний ембріон вчені планують лише тепер.

Модифікована буде ДНК фібробласта, клітини шкіри слона, після чого з неї має бути вилучено ядро ​​і поміщено в яйцеклітину, з якої попередньо видалено власне ядро ​​разом з хромосомами.

Цікаво, що для вирощування яйцеклітини і розвитку ембріона слонів використовувати не планується, вся процедура повинна бути виконана в природних умовах, за допомогою установки “штучної матки”.

Сам Черч пов’язує це рішення з небажанням створювати небезпеку для життя тварини.

Однак деякі експерти висловлюють сумнів в ефективності такого підходу.

Технології клонування ссавців сьогодні досить надійні, проте зазвичай зародки пересаджуються в матку живої самки, і до сих пір немає жодного прикладу клонування в “штучної матці”.