Франкові знову пообіцяли | Новини міста Коломия

Пам’ятник Іванові Франку у сквері навпроти кінотеатру «Джерело» височіє від 2012 року, а роботи з облагородження прилеглої території не завершені досі.

Як пише «Дзеркало Коломиї», минулого року у ратуші журналістам обіцяли: благоустрій пам’ятника закінчать до кінця 2014-го. На це у бюджеті навіть передбачили ще 59 тисяч гривень. Проте коломийці та гості міста досі так і не побачили ні кованої огорожі навколо постаменту Каменяра, ні сходів, ані гранітних плит.

Місцеві активісти міста виношували ідею встановлення у Коломиї пам’ятника Франкові понад дев’ять років. Аж поки до справи не долучилася місцева влада, перерахувавши приватному підприємству гроші за виконання робіт у сумі 659 тисяч гривень.

Однак після того, як пам’ятник збудували, з’ясувалося, що було незаконно привласнено чималу суму грошей. Зокрема встановлено, що директор приватного підприємства «Ерма-В» та інженер технічного нагляду приватного підприємства «ПараПлан» за період від травня до жовтня 2012 року на роботах і монтажу постаменту І. Франка в місті Коломиї внесли до актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в та довідок про вартість виконаних робіт форми №КБ-3 завідомо неправдиві відомості щодо обсягу виконаних робіт. А це – зайво перераховані з міського бюджету 30,4 тис. грн. приватним структурам.

Коломийські чиновники не тільки внесли неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт, а ще й на 115 тисяч завищили їхню вартість. Адже в документах було зазначено про встановлення навколо постаменту ще й кованої огорожі та наявність стрічкових фундаментів, які так і залишилися на папері. Не відповідала дійсності й кількість гранітних плит, яка була вписана у кошторисну вартість. Усього вищезгаданого насправді не було, а ось у архітектурний ансамбль, тобто генплан майбутнього постаменту, входило. Після того, як за фактом розкрадання коштів було відкрито кримінальне провадження, всі чекали на швидке завершення робіт довкола постаменту.

памятник Франкові2

Сходи біля постаменту І. Франка залишилися без гранітних плит

Минулого літа місцева влада обіцяла журналістам: благоустрій пам’ятника до кінця року завершать. На це з бюджету виділили ще 59 тисяч гривень і планують замовляти гранітні плити на Житомирщині. Проте минає вже майже рік, а ситуація з пам’ятником не зрушилася ні на крок.

Як прокоментував «Дзеркалу Коломиї» перший заступник міського голови Тарас Яворський, торік завершення благоустрою не проводили через значне підвищення цін на матеріали. Вже цього року планують провести експертизу, оцінити вартість робіт та замовити гранітні плити. «Обіцяні кошти були виділені, але їх не використовували. Ціни зросли, тому тих грошей і близько не вистачило б на завершення благоустрою. Вже цього року пам’ятник Франкові приведемо в порядок», – переконує Т. Яворський.

І поки коломияни чекають на виконання чергових обіцянок, у соцмережах користувачі продовжують нарікати: «Подивіться, як плачуть букви на постаменті – це все лише за три роки!!! Неякісно встановлена плитка, хоча вона неймовірно вартісна, і вже перед постаментом є «маленьке» озеро з дощової води! І це все за три роки!».

фотофакт3