Франка годують обіцянками

Цього року Коломийська міська рада виділила на завершення робіт біля пам’ятника Іванові Франку 50 тисяч гривень. З 2014-го у ратуші обіцяють облагородити територію біля постаменту Великому Каменяреві, проте ні того року, ані наступного 2015-го кошти з бюджету на це не виділялися.

Зараз територія біля пам’ятника перебуває у плачевному стані: обшарпані сходи та зовсім відсутні гранітні плити. Немає біля Франка й обіцяної кованої огорожі.

Як повідомила «Дзеркалу Коломиї» міськрада у відповіді на інформаційний запит, договір на проведення робіт планують укласти з «Львівською фабрикою мистецтв» в особі скульптора Гурмака В. М.

Сходи біля памятника

Пам’ятник Іванові Франку у сквері навпроти кінотеатру «Джерело» височіє від 2012 року. Ідею його встановлення місцеві активісти виношували понад дев’ять років. Аж поки до справи не долучилася місцева влада, перерахувавши приватному підприємству гроші за виконання робіт у сумі 659 тисяч гривень.

Однак після того, як пам’ятник збудували, з’ясувалося, що було незаконно привласнено чималу суму. Зокрема встановлено, що директор приватного підприємства «Ерма-В» та інженер технічного нагляду приватного підприємства «ПараПлан» за період від травня до жовтня 2012 року на роботах і монтажу постаменту І. Франка внесли до актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в та довідок про вартість виконаних робіт форми №КБ-3 завідомо неправдиві відомості щодо обсягу виконаних робіт. А це – зайво перераховані з міського бюджету 30,4 тис. грн. приватним структурам.

Коломийські чиновники не тільки внесли неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт, а ще й на 115 тисяч завищили їхню вартість. Адже в документах було зазначено про встановлення навколо постаменту ще й кованої огорожі та наявність стрічкових фундаментів, які так і залишилися на папері. Не відповідала дійсності й кількість гранітних плит, яка була вписана у кошторисну вартість. Усього вищезгаданого насправді не було, а ось в архітектурний ансамбль, тобто генплан майбутнього постаменту, входило. За фактом розкрадання коштів було відкрито кримінальне провадження.

Відтоді всі роботи біля пам’ятника «заморозили». Місцева влада вкотре пообіцяла: цьогоріч пам’ятник Франкові приведуть до пуття. Роботи планують завершити до Дня міста, 19 серпня. Але коли їх розпочнуть – питання наразі відкрите.

Вікторія МАРТИНЮК