Формування територіальних громад на Прикарпатті завершиться до 15 серпня

До 15 серпня 2016 року закінчиться процес формування об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області.

Про це сьогодні на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу розповів координатор регіонального Офісу реформ Руслан Панасюк, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Курс.

Панасюк зазначив, що усі об’єднані територіальні громади, які до 15 серпня будуть затверджені, вже у 2017 році вийдуть на прямі відносини з Міністерством фінансів України.

Зазначимо, що минулого року було відхилено 10 тергромад, однак деякі з них цьогоріч звернулися до Офісу реформ за підтримкою.

Попередньо в області було сформовано 63 територіальні громади, тоді як обласна рада має затвердити 56 ОТГ. Наразі офіційно затверджені 3 тергромади. Чотири територіальні громади Офіс реформ підтримав, але трьом громадам відмовили через економічну недоцільність.

Наприклад, Загвіздянській територіальній громаді відмовили через те, що вона територіально наближена до Івано-Франківська і проблем із надходженням коштів мати не повинна.

“Мешканці цього села і так користуються благами, які надає Івано-Франківськ, – водять дітей до школи, користуються медзакладами”, – зазначив Панасюк.

За словами голови комісії Остапа Дзеси, 56 територіальних громад – “це не є константа, а інтереси громад у подальшому будуть враховуватися”.