До Коломиї повертається військова авіація

19 березня на аеродром успішно приземлився навчально-тренувальний літак «Л-39». У соцмережах люди активно обговорювали цю подію, шукаючи підтвердження чи спростування.

«Спокійно, у небі над Коломиєю наші», так прокоментував тижневику «Дзеркало Коломиї» цю подію підполковник Микола Мошенський.

У Коломиї розташований єдиний в Україні тактичний військовий аеродром. Востаннє масштабні навчання тут проходили у 2011 році, а у 2009-му – разово приземлявся МІГ-29. За радянських часів на коломийському летовищі базувалися літаки фронтової бомбардувальної авіації МІГ-26 і стратегічні бомбардувальники Су-24. Зі створенням Збройних сил України та їх реформуванням воно чомусь виявилося непотрібним для нашого війська. Літаки перевели на інші бази і чи то продали, чи то передали сусідній державі, а саме летовище залишили під утриманням і охороною десятка військовиків. У Коломиї згадують, як на нього любив сідати чи звідси відлітати президентський літак Леоніда Кучми. А ще якось сів літак польського прем’єра, який прибув в Україну у приватних справах…

Навесні у Коломиї «авіаційне» життя ожило. «Аеродром відновлений. Армії вдалося вберегти від знищення бетонну злітну смугу. Були втрачені лише практичні навики, – коментує підполковник Микола Мошенський. – Хоча є ще чимало роботи щодо покращення інфраструктури. Власне цим ми і займаємося від минулого року».

Відтепер, запевняє підполковник Микола Мошенський, українські літаки час від часу порушуватимуть тишу над Коломиєю.