В Івано-Франківську придбали рентген-апарат за 20 млн у фірми, близької до екс-”регіоналки” Бахтеєвої

Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації уклав договір з ТОВ “Медгарант” на придбання рентгенангіографічної системи для обласної клінічної лікарні, що на Федьковича, 91.

Ціна системи – 19 мільйонів 937 тисяч гривень з ПДВ. Як зазначено у “Віснику державних закупівель”, договір було укладено 14 грудня 2015 року. Медобладнання придбали за кошти з місцевого бюджету.

У тендері взяли участь чотири фірми: ТОВ “Алконт-Сервіс”, ТОВ “Медгарант”, ТОВ “СТД СТАНДАРТ” та “Медичний Комплекс-МК”.

Найнижчу ціну запропонувала фірма “СТД Стандарт” – 16 мільйонів 800 тисяч гривень з ПДВ. Та цю пропозицію було відхилено “відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України “Про здійснення державних закупівель” через невідповідність умовам документації конкурсних торгів”. Таким чином, найнижчою пропозицією виявилась ціна від “Медгарант” – 19 мільйонів 937 тисяч гривень з ПДВ. Тож саме вона й здобула перемогу у тендері, “обігнавши” “Медичний  Комплекс-МК”, ціна якої була на 53 тисячі більша. Найвищу ж ціну на цих торгах запропопонувала “Алконт-Сервіс” – 20 мільйонів 498 тисяч гривень з ПДВ.

Як інформують ЗМІ, київська фірма “Медгарант” належить Олександру Островському. Підписантом вказана Яна Островська. В інтернеті оприлюднювалася інформація, що “Медгарант” входить у сферу впливу народного депутата Тетяни Бахтеєвої (раніше від Партії регіонів, нині від Опозиційного блоку). В той же час, донька Бахтеєвої, Ірина Валітова, раніше була партнером Яни Островської по фірмі “Медпрогрес”.

Переможець торгів має й інші темні плями на своїй репутації. Зокрема, “Медгарант” згадується у кримінальній справі 2011 року щодо закупівлі медобладнання для Калуської лікарні. Також у липні 2014 року прокуратура Вінницької області відкрила кримінальну справу за фактом порушення при здійсненні державних закупівель за участю ТОВ “Медгарант”.

Джерело: kurs.if.ua