Десятикласник з Коломиї здобув друге місце у найбільшому в Україні конкурсі з IT проектів. ФОТО

Іван Золотарьов, учень 10 класу спеціалізованої школи №1 імені Василя Стефаника, нещодавно здобув ІІ місце у найбільшому в Україні конкурсі з IT проектів серед молоді віком до 18 років у номінації “Програмна розробка”.

4-й фінал конкурсу iTalent зібрав 90 найталановитіших юних ІТ-розробників та кіберспортсменів України, які пройшли відбір з-поміж майже 2000 учасників, повідомляє Управління освіти.

Валерія Онуцька, учениця 9 класу, поспілкувалася з Іваном про особливості цих змагань.

– Розкажи про етапи конкурсу.

-Спочатку був відбірковий етап, ми здавали свої роботи дистанційно, а журі вибирало найкращі з них. Згодом проекти відбирали з кожної категорії. А на кінець ми їхали в Київ їх захищати.

– Чи ти розраховував на перемогу?

-Спочатку, коли дізнався про цей конкурс, я хапався за всі можливі проекти підряд. Не сподівався на перемогу, але коли мені сказали, що я потрапив у фінал, мав надію бути в першій трійці.

-Скажи чи багато часу займає підготовка до таких конкурсів?

– Я б сказав, що чимало, оскільки готувався декілька місяців.

Читайте також: Фонд “Покуття” ініціював у Коломиї масштабну ІТ-олімпіаду. ВІДЕО

-Якими були настрій та враження від конкурсу? До чого не був готовий?

– На  змагання з такою високою організацією я потрапив уперше. Конкурс проводився за сприяння різноманітних спонсорів, відповідно рівень організації був дуже високий. Я не сподівався настільки високої конкуренції. Перше місце в моїй номінації посіла людина, котра створила веб-браузер. Це досить неочікувано для особи мого віку.

– Що краще – змагатися в команді чи виступати самому?

-З одного боку, коли ти готуєш проект, ти розумієш, що ніхто нічого не зіпсує. Але водночас, коли працюєш в команді, в тебе є на кого покластися. Якщо ти щось не встигаєш, твоя команда завжди прийде на допомогу. Тому змагатися в команді краще.

– Що б ти побажав іншим учнями, які б хотіли взяти участь у таких конкурсах? До чого потрібно бути готовим?

-У таких змаганнях головним є не сам проект, а його захист. Потрібно бути готовим до публічних виступів та мати хорошу дикцію. Тому я б порадив брати участь у різних дебатах.

Читайте також: Одразу три школи на Коломийщині отримають комп’ютерні класи від БФ “Покуття”. ФОТО