Десятикласник Павло Прокоп’юк врятував на Пруті дівчинку, що тонула, і надав їй першу медичну допомогу. ФОТО

Школярі із села Борщів, що на Снятинщині, відпочивали на річці Прут. Десятикласник Павло Прокоп’юк побачив, що дівчинка років 7-8 заплила на глибоку воду та почала кричати.

Хлопець не вагався і мало того, що витягнув її на берег, ще й надав першу медичну допомогу, пише “Репортер“.

Мама Павла, пані Надія, пишається сином. Каже, що той їй навіть не зізнався. Про все розповіли у сільраді, де й працює жінка.

“Я як то вчула, думаю собі, Божечко, дякую тобі, що обоє живі лишилися, — каже жінка. — Тяжко я це перенесла, але добре, що діти живі. Того року чоловіка поховала, сама слабовита, і він у мене один-єдиний. Боже борони, якби сама лишилася… Тому він і не хотів розказувати, аби я не переживала”.

Розповідає, що Павло — хлопчина скромний, захоплюється футболом, грає за сільську команду ФК “Борщів”. У школі вчиться посередньо, зараз піде у випускний клас. Добре розбирається в комп’ютері, а ще колись хотів бути кухарем.

“Коли я її побачив, то ні про що не думав, просто побіг рятувати, — говорить сам Павло. — Плаваю я добре. Там дуже глибоке місце й каміння, до якого можна вдаритись. Тоді на березі були дорослі, але вони просто дивилися. Ніхто не хотів лізти. Дівчинка подякувала, батьки її теж. Зараз думаю, що дуже добре зробив”.

Довідково. За інформацією управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, з початку року на Прикарпатті втопилися 20 людей. Із них 13 — в літній період. Торік потонули 24, зокрема дві дитини.

Читайте також: На міському озері в Коломиї рятували 13-річного хлопця, який тонув