ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

День міста успішно стартував: репортаж з презентації "Коломия. 7 див міста предивного" та виставки Крицуна

Своєрідною прелюдією до відзначення 777-ліття Коломиї і водночас Дня міста стали дві події: у музеї історії міста відбулася презентація фотоальбому під назвою "Коломия. 7 див міста предивного", а в Музеї писанки - відкриття виставки графічних малюнків Андрія Крицуна.
    
ДИВА  КОЛОМИЙСЬКІ
 
 Розкішний фотоальбом зі світлинами визнаного у світі коломийського фотохудожника Яреми Проціва та текстом не менш творчо плідного краєзнавця й артиста Миколи Савчука вийшов саме до часу. Бо, як мовила на презентації упорядник альбому начальниця міського відділу культури Уляна Мандрусяк, попередні альбоми про Коломию вже порозходилися по руках, помандрували по близьких і далеких чужинах. 
   
Презентований альбом є особливим: у ньому фотодокументалістика мережана літературним опрацюванням кожної персоналії, будівлі, а чи локальної події. В цьому безперечна заслуга Миколи Савчука. Подано по сім "див" у семи напрямках: архітектура, храми, художня література й краєзнавство, майстри народної творчості, знакові місцеві фестивалі, одним блоком - пам'ятники, парки, персони, якими пишається місто, рекорди, внесені до Книги рекордів України.
   
Наприкінці презентації присутні переглянули документальний фільм Василя Нагірного "Архітектурна Говерла Коломиї".
 
ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ  КНЯЗЬ  ГРАФІКИ
 
    Друга дія "прелюдії" до Дня міста - виставка графіки молодого художника зі Львова, який довгий час жив і навчався в Коломиї Андрія Крицуна. Виставка називається "Архітектура. Ідентифікація образу". Художник графічно зобразив на папері будинки міста, які мають архітектурну цінність. Усі малюнки постають в обрамленні кола - цього докінця не розшифрованого коду Коломиї. Відомості про будівлі подав Микола Савчук. Усього автор представив 21 роботу, які одразу й подарував музеєві.
   
Андрій Крицун з шанобою згадав своїх учителів Мирослава Ясінського й Василя Андрушка, які перші розпізнали художній хист свого студента й дали йому путівку на навчання до Львівської академії мистецтв. Відтоді Андрій багато працює, здобув визнання своїми шаржами на відомих осіб українського соціуму. Також мав персональні виставки за кордоном, а також одну виставку в Коломиї. Художник повідомив, що має намір замовити виготовлення печаток на свою графіку коломийських споруд. Микола Савчук назвав художника "галицько-волинським князем графіки" і, здається, не перебільшив.
Іван ДЖИНДЖУРА