За першу добу мого полону чув і бачив, як вбивають українців, – розповів звільнений з полону пастор

Український пастор Олександр Хомченко, який в центрі Донецька молився за Україну, за що і був захоплений в полон, розповів про катування терористами.

Пастор повідомив, що після звільнення з полону з ним поговорили польські поліцейські, інформують fakty.ua.

Таким чином депутат Європарламенту Малгожата Госевська вирішила зібрати відомості і довести у Гаазькому суді, що Росія є спонсором терористів.

“Тільки мені не дуже зрозуміло, чому поляків хвилює наша доля, а силові структури України – ні. Саме поляки подали звернення до Гаазького суду, доводячи на конкретних прикладах, що “ЛНР” і “ДНР” є міжнародними терористичними організаціями, які спонсорує Росія”, — дивується пастор.

Чоловік розповів шокуючі подробиці катування у ворожих таборах. У 2014 пастор в день допомагав виїжджати сім’ям на територію, що контролює українська армія, а кожного вечора відправляв у центрі Донецька службу за Україну. Під час однієї з таких служб його і арештували терористи.

Його били, катували, зв’язували руки за спиною і підвішували.

“Коли перший раз поставили до стінки, автоматна черга пройшла над головою. Хоча, чесно кажучи, я був готовий до того, що мене вб’ють. За першу добу мого полону чув і бачив, як вбивають українців. Когось розстрілювали з автомата, когось з гранатомета. Одного поставили на коліна і застрелили в потилицю з пістолета … Другий раз мене вивели вбивати в Макіївці. Поставили на краю ями, заповненої тілами розстріляних полонених. Після війни ми знайдемо ще багато таких братських могил … Коли стояв над тілами, перед очима пролетіло все життя….У цей момент пролунали автоматні черги. Але кулі пролетіли повз”, — пригадав трагічні події Хомченко.

Цього тижня чоловік дав свідчення в Брюсселі. Тоді відбулося попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні.