Чиновницького полку прибуло

Минулого тижня на сесії міської ради депутати підтримали ініціативу міського голови Ігоря Слюзара та загалом збільшили штат міської ради на 10 нових посад. Зокрема, по 1-му новому чиновнику додасться у відділ земельних відносин, архівний відділ, організаційний відділ та служби господарського забезпечення міської ради. Дві нові посади запроваджені в управління праці та соціального захисту населення і три – в управління освіти.

Це вже друга хвиля роздуття штатів у Коломийській міській раді після проведення виборів. Нагадаємо, на першій сесії депутати збільшили штат Коломийської міськради на 7 працівників: збільшили кількість заступників міського голови – з трьох до чотирьох; стало на одного більше працівника в організаційному відділі та на чотирьох нових працівників у Центрі надання адміністративних послуг. Також тоді ввели ще одну посаду штатного радника міського голови.

Такі ініціативи нової влади викликали деяке нерозуміння у громади. Адже на тлі економічної кризи та хронічної недостачі коштів значно розширювати штат міської ради, який утримується за рахунок коштів коломиян, не надто розумно.

Після сесії до приймальні ГО «Прозора Коломия» прийшли десятки мешканців міста із обуренням стосовно цього рішення. Аргументи, які приводили коломияни, в основному зводилися до того, що кошти, які підуть на утримання новоспечених чиновників, краще спрямувати на соціально важливі проекти – на ремонт доріг, підтримку молоді, медицину, заклади освіти тощо.

Цікавий факт. На сьогодні у міській раді працює 180 працівників, і лише один посадовець вміє писати грантові програми для залучення інвестиційних коштів. А в сучасних умовах – це чи не головне, що має вміти робити працівник міської ради, інформує прес-служба “Прозорої Коломиї”.

Інший цікавий факт – восьмимільйонним Нью-Йорком керує всього 41 особа. Це, м’яко кажучи, вражає. Не важко припустити, що в Нью-Йорку набагато більше проблем, які потрібно вирішувати, більше підприємств, закладів освіти, культури та іншого, ніж у Коломиї. Для чого ж тоді нашому місту така велика армія чиновників і чим вони займаються – невідомо.

Після аналізу роботи Коломийської міської ради, а також вивчення досвіду інших муніципальних адміністрацій експерти ГО «Прозора Коломия» дійшли висновку, що майже дві сотні чиновників для Коломиї та коломийських платників податків – це забагато і кількість працівників міської ради можна зменшити без зменшення ефективності роботи Ратуші. Вже давно пора відмовлятися від радянської системи управління та переходити на європейську, де чиновники не князі міста, а найняті менеджери.

Ми пропонуємо ліквідувати усі посади заступників та радників міського голови. Натомість укрупнити відділи та передати більше повноважень керівникам відділів. Головним посадовцем є міський голова, другим за рангом залишається секретар міської ради, який виконує функції заступника міського голови. Заступників міського голови можна призначити керівниками укрупнених управлінь – внутрішньої політики, гуманітарної політики, економіки, земельних відносин та архітектури, управління комунальним майном тощо. Для такого міста, як Коломия, 50 працівників у міській раді цілком прийнятна цифра. Тому закликаємо міську владу не роздувати чиновницьку армію, а замість того розширювати мережу позашкільних та спортивних закладів. Саме у цьому напрямку криється перспектива успіху та розвитку Коломиї. Саме вкладені туди наші кошти дадуть найбільші дивіденди.

На завершення пропонуємо ознайомитися зі списком депутатів, які підтримали ініціативу влади збільшити кількість чиновників у міській раді.

№ п/п Прізвище, Ім’я, По-батькові  Вибір
 1  Андрейченко Володимир Олександрович  ЗА
 2  Базюк Тамара Володимирівна  УТРИМАВСЯ
 3  Белявська Леся Григорівна  НЕ ГОЛОСУВАВ
 4  Боднарук Тарас Володимирович  УТРИМАВСЯ
 5  Божик Андрій Миколайович  ЗА
 6  Бордун Любомир Бориславович  ЗА
 7  Будзінський Віктор Богданович  ЗА
 8  Василевський Володимир Дмитрович  УТРИМАВСЯ
 9  Васкул Петро Петрович  ЗА
 10  Гнатишин Тарас Федорович  ЗА
 11  Григорук Володимир Романович  ЗА
 12  Гуменюк Іван Михайлович  ЗА
 13  Жупанський Любомир Степанович  ЗА
 14  Заграновський Євгеній Томович  УТРИМАВСЯ
 15  Ільчишин Ігор Федорович  ПРОТИ
 16  Козоріз Василь Григорович  ЗА
 17  Костюк Ігор Васильович  ЗА
 18  Кривюк Петро Дмитрович  УТРИМАВСЯ
 19  Крутко Роман Ігорович  ЗА
 20  Лосюк Сергій Петрович  ЗА
 21  Луцак Галина Петрівна  ЗА
 22  Мельничук Володимир Богданович  ЗА
 23  Михайлюк Мирослав Іванович  ЗА
 24  Петрів Ольга Василівна  УТРИМАВСЯ
 25  Поясик Олександр Геннадійович  УТРИМАВСЯ
 26  Проскурняк Сергій Іванович  ЗА
 27  Прусак Мирослав Степанович  ПРОТИ
 28  Романюк Геннадій Миронович  ЗА
 29  Романюк Олег Іванович  ЗА
 30  Слободян Руслан Ілліч  ПРОТИ
 31  Слюзар Ігор Богданович  ЗА
 32  Турянський Андрій Васильович  УТРИМАВСЯ
 33  Федчук Сергій Васильович  ЗА
 34  Яцяк Оксана Миколаївна  ПРОТИ
   УСЬОГО:   34