Через масові отруєння на Франківщині перевірять заклади швидкого харчування

За оперативними повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби встановлено, що в Україні спостерігається неблагополучна епідемічна ситуація щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення.

Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в області, пише Дзеркало медіа.

З метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення області, пов’язаної з вживанням шаурми та інших харчових продуктів швидкого приготування, спеціалістами районних, міських управлінь, відділів ГУ Держпродспоживслужби в області буде проведено моніторинг закладів швидкого харчування на території міст та районів.

В ході моніторингу буде визначено:
– наявність рішення органів місцевого самоврядування на встановлення малих архітектурних форм (далі – МАФів);
– наявність МАФів в реєстрі операторів ринку харчових продуктів;
– наявність у працівників особистих медичних книжок;
– джерела поступлення сировини;
– санітарний стан приміщень.

У разі виявлення порушень – буде ініційовано проведення позапланових перевірок, а у випадках відсутності відповідних дозволів, чи порушень законодавства, які становлять загрозу життю та здоров’ю населення – будуть прийматись рішення щодо закриття закладів.
Моніторинг закладів швидкого харчування триватиме від 6 до 20 серпня.

Про результати роботи та вжиті заходи буде проінформовано органи виконавчої влади, Національної поліції та громадськість області.