Через інфляцію в Україні собівартість копійок стала дорожчою свого номіналу

В Україні копійки стають дифіцитом. 1 та 2 копійки решти не завжди дають в магазинах, за 5-50 копійок вже нічого не купиш, пише znaj.ua.

У мережі “фейсбук” користувачі зауважили, що в будівельному супермаркеті “Епіцентр” набір із 8 металевих шайб із оцинкованого металу продають майже за 18 грн. Це говорить про те, що вартість металу круглої форми стала дорожчою за собівартість наших монет. Адже діаметр шайб такий самий, як 5 копійок.

43974_w_300

По-перше, не треба забувати, що в цьому супермаркеті більшість цін завищені на 30-40 відсотків, у їхній вартості величезна націнка мережі та вкладені витрати на логістику. По-друге, справді, номінал наших монет став у рази нижчим їхньої собівартості. Це показник того, що інфляція в Україні перейшла всі межі. Тому в майбутньому треба буде обирати із двох шляхів – або відмовлятися від дрібних грошей, або проводити грошову реформу, як нещодавно у Білорусі. Тобто 100 гривень прирівняти до 1000, 50 – до 500 і так далі“, – говорить економіст Олександр Бойко.

З його слів – викарбувати 5 копійок коштує приблизно 60-70 копійок. 1,2, 10 – 30-50 копійок.

Однак завищена вартість на карбування монет особливо не впливає на нашу економіку й витрати НБУ, адже випуск кожної купюри коштує менше 5 гривень. Це й компенсує завищені витрати на карбування монет“, – пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, 2012 року тодішній уряд ініціював законопроект про відмову від 1 та 2 копійок. У пояснювальній записці до нього йшлося, що за ці кошти вже нічого не купиш.