На екологію Прикарпаття виділять вдвічі менше коштів

Вчора, 12 січня, відбулося засідання екологічної комісії облради, на якому розглянули питання внесення змін до бюджету Прикарпаття.

Як повідомила заступниця керівника департаменту фінансів ОДА Леся Балагура, доходи спеціального фонду обласного бюджету з екологічного податку заплановані  на рівні 80 млн.грн.

Згідно відповідних нормативних актів це є цільові кошти, які спрямовуюються на відповідні екологічні проблеми. Є порядок і перелік заходів, затверджених Кабміном, на які можуть спрямовуватись кошти з екологічного податку. Спочатку ми планували доходи на рівні 152 млн., але враховуючи те, що Бурштинська ТЕС досі не сплатила екологічний податок, довелося перестрахуватись і скоротити їх розмір до 80 млн.” ,- пояснила Балагура.

За її словами, це реальна сума, на яку може розраховувати обласний бюджет. Якщо ж Бурштинська ТЕС оплатить всі борги, як і обіцяла, то кошти підуть у спецфонд і депутати, за рекомендацією екологічної комісії зможуть направити їх на необхідні заходи.

Депутатів така відповідь не задовольнила і вони почали обурюватись, чому не можна все ж запланувати доходи на рівні 152 млн.грн. Фінансист пояснила, що доходи плануються з тих коштів, які уже сплачені. Її слова підтвердив і головний еколог Прикарпаття.

Проте, ця різниця в 72 млн. виявились не найбільшою проблемою для обласного бюджету, яка пов’язана з екологічним податком.

Прийняття Закону №2830 повністю знівелювало бюджет і перекроїло всі видатки. Бо 111 млн. грн., які забрав цей закон для обласного бюджету є дуже великі кошти. Їх потрібно було знімати з усіх головних розпорядників, щоб забезпечити зарплату і видатки по захищених статтях. У з’язку з цим департамет навіть підготував звернення до прикарпатських нардепів щодо відтермінування дії цього закону до 1 січня 2017 року“, – пояснила фінансист.

Після всіх пояснень члени комісії все ж підтримали запропонований проект змін до обласного бюджету.

Джерело: blitz.if.ua