Будівля військкомату у Коломиї потребує негайного ремонту

Приміщення Коломийського військкомату – давня історична споруда. Вона потребує зовнішнього ремонту.

Передусім слід перекрити дах, на який треба десь  300 тисяч гривень, і відреставрувати фасад.

Один депутат обласної ради, за словами Юрія Копадзе, обіцяв посприяти; мерія, на балансі якої приміщення військкомату, також пообіцяла до кінця року приміщення повністю відремонтувати.

У військкоматі тривають відправки строковиків до місць проходження військової служби.

Військовий комісар Юрій Копадзе заявляє, що план виконується на сто відсотків. Однак не все йде так гладко. Комісаріат вже традиційно зіштовхується з проблемою неявки окремих призовників на медкомісію.

Як і раніше, в деяких селах місцева влада недбало ставиться до оповіщення призовників, тому вони не з’являються за викликом.

“Недопрацьовують працівники сільрад у Великому та Малому Ключевах, Винограді, Воскресінцях, Жукотині, Коршеві, Отинії, Печеніжинській ОТГ, Старому Гвіздці, Струпкові”, – коментує Юрій Копадзе.

За словами комісара, причини неявки рекрутів за викликом різні: тут і погане оповіщення сільрад, і незнання призовниками важливих пунктів закону про призов.

Наприклад, для призовників, чия дружина вагітна, надається відтермінування на строкову службу, відтермінування надається й студентам стаціонарної форми навчання ВНЗ. Але ж треба такі дані повідомляти у військкомат. Десь 70 відсотків нез’явників працюють за кордоном.

А ось нововведення, про яке мало хто знає. Вперше за всі роки Незалежності проводяться заходи для призову на військову службу осіб офіцерського складу, котрі закінчували військову кафедру під час навчання у цивільних ВНЗ. Вони проходитимуть перепідготовку. Їхня участь у зоні АТО – суто добровільна.

Андрій МАЛАЩУК