Благодійний марафон: за 36 годин волонтери зібрали 32 000 гривень для армії

Коломийські волонтери, зокрема десять організацій міста, серед яких і вимушені переселенці, об’єднали власні зусилля і провели благодійний марафон. Він тривав 36 годин. Вперше захід такого формату у Коломиї зініціював журналіст та волонтер Євген Гапич.

За дві доби активістам вдалося зібрати 32 тисячі гривень. І все це задля спільної мети – збір коштів для учасників АТО та поранених військових.

Програма марафону була доволі насиченою. Волонтери провели майстер-класи з гончарства, бісероплетіння, писанкарства, виготовлення іграшок. Відбувся аукціон власноруч виготовленої продукції. Також проходив дводенний концерт, змагання, вимірювання цукру в крові, навчання володіння зброєю та перукарської майстерності, діяла польова кухня, а в нічний час коломияни та гості міста мали змогу провести час на вечірці та переглянути кінофільми.

Координаційна волонтерська рада Коломийщини протягом місяця готувала програму заходу. Серед волонтерських об’єднань, які доклали максимум зусиль до організації марафону були: ГО «Спілка жінок та матерів воїнів АТО м. Коломиї та Коломийського району; ВПО «Коломия-центр»; формування з охорони громадського правопорядку міжрайонна організація «Народна самооборона Коломийщини»; БФ «Ми допоможемо»; БО «Діти милосердя»; БФ Карітас Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ; Коломийська міськрайонна організація Червоного хреста; ГО «Правий сектор – Прикарпаття»; об’єднання переселенців «Фенікс», ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів у Івано-Франківській області». Також чимало допоміг в проведенні дійства Віталій Дронюк та кухарі, які два дні безперестану готували смачні страви для учасників марафону.

марафон2

Євген Гапич на своїй сторінці у Facebook зізнався, що очікував зібрати дещо більшу суму для наших військових. «В перший день було зібрано 7700 грн. Це при тому, що людей було мало. В другий день зібрали 14300 грн. При шаленому напливі людей, до 7 тисяч. 10 тисяч грн. зібрали з аукціону. Але, ніхто не прийшов. І лоти просто купили свої. Свої. Лише один бізнесмен з 50 запрошених. А один лот викупила людина, яка його і виставила. Підприємці, які розставили намети з шашликами, пивом та харчами кидали в скриню по 10-50 грн. Проте було домовлено, що кидають вони від 500 грн. Ми просто зробили людям гарний відпочинок. Було задіяно до 100 виконавців, польова кухня, майстер-класи. Витрачений час, це три тижні підготовки. Продукти харчування, які надали підприємці для польової кухні. Біля 150 задіяних волонтерів. Реклама на телебаченні, яку транслювали на НТК безкоштовно. Афіші та запрошення, які надрукували безкоштовно. Реклама в газетах, яку розмістили безкоштовно. Транспортні витрати на доставку апаратури, столів, наметів і т.д. Якщо порахувати кредит з дебітом, то стає сумно», – написав Є. Гапич.

Волонтери дякують усім, хто долучився до марафону, щоб допомогти українській армії.

Новини міста Коломия