Подружжя з Коломиї подарувало музею понад 250 зразків вишивки

Подружжя Косовичів з Коломиї – Тарас та Галина передали Національному музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського понад 250 зразків вишивки, настаріші з яких датовані ще ХІХ століттям.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила генеральний директор музею Ярослава Ткачук.

“Традиційне народне мистецтво впродовж останніх 20-25 років стало об”єктом комерції та зацікавлення колекціонерів. Свого часу останні зіграли важливу роль в збереженні народної культури, багато хто з них передали свої збірки музеям, хтось розпродував, хтось не встиг розпорядитись , і тоді долю колекції вирішували випадковості. У Берліні зникла колекція картин, якою володів професор, відомий журналіст, політолог Богдан Осадчук. У Відні нікому не потрібною виявилась збірка авторських вишивок Ксенії Колотило. У Коломиї розпродали твори вишивки Михайлини Сабадаш. І відстежити заплутані стежки, якими блукають ці збірки часом буває неможливо”, – пише музейниця.

Подружжя Косовичів днями зробило цінний подарунок Національному музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського – понад 250 зразків вишивки, три ткані рушники, одну перемітку, дві ткані дитячі хустки та корсет.

Як наголошує генеральний директор музею, більшість подарованих зразків – паспортизовані, що є безцінною і дуже важливою інформацією.

Найстаріші роботи датовані 70-80 роками ХІХ ст., а найновіші- 1939 роком.

Ярослава Ткачук висловила подяку подружжю за цінний подарунок.

вишивка