Безсила влада, безсилі громадяни і всесильні “інопланетяни”

Ходячи містом, як колись казали, “крутого ряда”, наслухався різних місцевих новин. “Чому люди масово хворіють і кашляють? Бо невідомі бізнесмени “удобрюють” землю отруйними хімікатами. Звідки ті бізнесмени — ніхто не знає. Кажуть, що це спеціально Росія хоче винищити тутешніх людей у різні способи”.

“У нашім селі посипали яковс хольиров соняшники. Так, що пташки здохлі лежьили попри дорогу”. Отрутохімікати калічать наші горла й легені. А потім отруйні недобрива просочуються в ґрунт і отруюють воду в ріках, потоках і криницях. Про це навіть писав “Експрес”. “Чому пропала вода в криницях і потоках? Хто за це відповість?”. “А лікарня приховує справжню кількість хворих, бо їм так порадили з вище”. “А аптеки продають підроблені ліки”. “А в магазинах неякісна, шкідлива продукція. Нас хочуть просто вибити, винищити!” “А влада — продажна і за гроші продала наші землі, ліси й ріки невідомим захланним бізнесменам”.

А ще, подейкують, недавно в Ценяві рили й підривали ґрунт, переважно під вечір. “І ніхто нічого не знає — хто бурував свердловини, для чого, хто їм дозволив, що вони там знайшли?” А ще “в Коломиї хтось палить ґуму вечорами”…

При цьому громадяни нашого міста і наших сіл гостро висловлювалися на адресу влади, яка тримає все в таємниці. “Та ж, казали, є в нас екологічна служба і потужна правоохоронна системи! Кого вони охороняють? За що беруть гроші, якщо не можуть вирішити жодної серйозної проблеми?! Ліс як рубали й вивозили, так і рубають та вивозять! Шутер як вибирали на зарінках, так і вибирають! П’яні, як їздили по дорогах, так і їздять! А люди хворіють ще більше!”

Розібратися в поголосі завжди важко. Очевидно, інформаційна служба мала б діяти оперативніше, а не лише вслід за чутками. Бо у нас і справді виходять дива: влада, нібито про все знає, і навіть обіцяє вирішити всі проблеми на користь громади, але коли приходиться до справи, то тут вирішити щось поважне неможливо. Виглядає, що нібито проти нашої влади і громади діють якісь загадкові інопланетяни. Ніхто не знає їхніх прізвищ, але знають, що вони є і вони всесильні. Їм дозволено все, що не дозволено іншим. Для них закон неписаний. То, може, це вони — справжня, а не бутафорна влада?!

Але є й обнадійливі моменти. Щоранку бачиш біля наших банків багато людей, які платять за візи. Ну а тепер уже не треба буде платити, принаймні за європейські візи. Отже, цю країну покидають її громадяни — хтось втікає від війни, хтось від жінки й тещі, але більшість — від системи, в якій їм довелося народитися й жити, в якій їх принижують, мають за дурнів і невдах, чинять над ними різні екологічні, соціальні та інші експерименти.

Хтозна, може, років через 50 в Україні половину населення буде африканським і азійським. А чи залишаться тут українці? Звісно! При владі! Хоча, цілком імовірно, що азіяти й африканці будуть вибирати з-поміж своїх…

Микола САВЧУК