Аптекарі просять відтермінувати до 1 липня надання українцям безкоштовних ліків, бо не встигають підготуватися

Надання безкоштовних ліків від гіпертонії, цукрового діабету другого типу та бронхіальної астми хочуть перенести з 1 квітня на 1 липня 2017 року.

Про це йдеться у листі з проханням про відстрочення, який Аптечна професійна асоціація України (АПАУ) направила на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, повідомляє Zaxid.net.

Фармацевти стверджують, що не встигнуть підготуватися до старту до початку квітня.

25 березня 2017 року, в суботу, в газеті “Урядовий кур’єр” було опубліковано постанову КМУ № 180, яким затверджено нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів. Вона включає лікарські засоби за міжнародними непатентованими назвами (МНН), що відрізняються від тих, які були зазначені у попередній версії переліку.

Аптеки знову опинилися в ситуації, коли прийняття регуляторного акта змушує припинити реалізацію певної категорії ліків. Адже вводяться нові вимоги до цінового регулювання препаратів, що увійшли в Національний перелік, і аптеки зможуть реалізовувати їх тільки після внесення всіх торгових назв у свої інформаційні бази і технічної переоцінки”, – йдеться в листі.

За словами аптекарів, наразі виникає незрозуміла ситуація і з порядком реалізації залишків ліків, які були придбані до набуття чинності нової редакції Національного переліку. АПАУ просить надати можливість розпродати ці препарати.

До слова, така спроба змінити терміни здійснюється вже вдруге. Ліки повинні були з’явитися в аптеках ще з 1 лютого. Але фармацевти попросили перенести початок програми на 1 квітня.

Як повідомляли, МОЗ опублікував список ліків, які з 1 квітня українці зможуть отримати в аптеках безкоштовно.

Читайте також: 69% хворих в Україні займаються самолікуванням через недовіру до лікарів, а 48% скаржаться на підробки та неякісні ліки