Обласний госпіталь ветеранів війни планують створити у Коломиї

Як передає pravda.if.ua, “Вузлову лікарню станції Коломия Державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця” планують перетворити в Комунальний заклад “Івано-Франківський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни”. Це передбачає проект рішення, який розгляне чергова сесія обласної ради.

Нещодавно медичну установу відвідали голова обласної ради Олександр Сич та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій спільно з депутатом обласної ради, головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Манолієм Піцуряком та директором департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мироном Матейком.

Олександр Сич відзначив:

Це добра база, аби робити тут хороший госпіталь для військових ветеранів. Головне, що це функціональна дієва установа. І не перериваючи лікувального процесу ми можемо її реорганізувати. Будемо залучати сюди всі можливі ресурси – і обласного, і державного бюджетів. Якщо нам будуть подавати пропозиції щодо коштів, які потрібні для цієї установи, чи з бюджету розвитку, чи в контексті якоїсь програми, ми будемо знати, в що вкладаємо гроші. З уваги на актуальність реабілітації хлопців, які воюють на російсько-українському фронті, і їх сімей, очевидно що це питання пріоритетне і в першу чергу будемо звертати увагу саме на це“.

Попри те, що медичний заклад ще не має юридичного статусу госпіталю, тут вже проходять лікування та реабілітацію учасники АТО.  “Ми забезпечили їм комфортні умови, даємо безкоштовні ліки за допомогою обласної ради, департамент у охорони  здоров’я, які нас підтримують. Є воїни, які в нас лікуються, є батько загиблого героя АТО. Маю надію, що будемо в цьому напрямку розвиватися і матимемо успіх”, – підкреслив головний лікар Вузлової лікарні Володимир Федоришин.

Про потребу у госпіталі ветеранів війни на теренах Прикарпаття говорять і волонтери. Кажуть, лише на Коломийщині є близько 700 людей – учасників Майдану, добровольців, учасників АТО, які потребують реабілітації. Окрім отриманих поранень в зоні бойових дій, їм потрібно лікувати захворювання, які загострилися під час перебування на фронті. “В нас є поранені, яким тяжко їздити кудись з травмами. Тому лікуватися тут, близько від дому, вікуватися комфортно. Тому і волонтери, і учасники АТО добиваються того, аби нам дали статус госпіталю ветеранів війни”, – наголосила голова координаційної волонтерської ради міста Коломиї Оксана Вандич.

Згодом, у лікарні планують також облаштувати капличку, аби  залучати до процесу реабілітації капеланів.