8 років тюрми: сільського голову в Чернівецькій області засудили за отримання $130 тисяч хабара

Апеляційний суд Чернівецької області засудив сільського голову села Кам’яна Сторожинецького району Гідору Василя Івановича до восьми років ув’язнення з позбавленням права займати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, з конфіскацією майна, крім житла, та з позбавленням сьомого рангу державного службовця.

Про це повідомляється на сайті прокуратури Чернівецької області, передає “Дзеркало Коломиї“.

Голову сільради затримали 15 лютого 2013 року після одержання хабара у розмірі 130 тисяч доларів США. У таку суму він оцінив надання в оренду приватному підприємцю земельної ділянки водного фонду загальною площею 9,77 га.

Не виносячи це питання на розгляд сесії сільської ради та використовуючи надані йому владні повноваження, чиновник підробив відповідні рішення сільської ради та договір оренди, тобто вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч.4 ст.368, ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

24 грудня Садгірський районний суд Чернівців визнав винним Гідору за ч.1 ст. 366 (службове підроблення), а за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою) та ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище поєднане із вимаганням) – виправдав.

Прокуратура категорично не погодилась із даним рішенням. 29 серпня 2016 року Апеляційний суд Чернівецької області підтримав її позицію. Голову сільради взяли під варту в залі суду.

Читайте також: На Прикарпатті звільнили сільського голову, якого спіймали на хабарі у півмільйона гривень