ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

8 книг про дітей і все, що з ними пов'язане: книги-підказки для батьків

Книг про підготовку до батьківства, виховання, взаємодію між дорослими і дітьми на полицях магазинів хоч греблю гати. Тема важлива, а, отже, і грошей не шкода. Але й спекуляцій тут чимало – можна ж купити цілковитий абсурд, вкладений у хороший дизайн, гучну назву чи докторський ступінь автора. Публікуємо список перевірених книг, які допоможуть батькам зрозуміти себе та дитину і побудувати гармонійні стосунки в сім’ї. Почнімо з світового бестселеру Памели Дракермен «Французьке виховання». Ви, ймовірно, чули про цю книгу під назвою «Чому французькі діти не розкидають їжу». Книга про ставлення до дітей без пієтету, але з мудрістю - коли не «дитина-король», а «дитина-особистість». Книжка з хорошим соціальним зрізом, практичними порадами, особистою історією і переконливою відвертістю. Оповідь йде на протиставленні американських та французьких методів, але все ідеально припасовується до українських реалій. В книзі харизматичної і відвертої Ірени Карпи «Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою» знайдеться чимало практичних порад про те, як опанувати себе, подолати материнські страхи та фобії і жити повним життям, опинившись у новій ролі.   Якщо ж Ви думаєте, як пояснити, чому Джексон Поллок – це мистецтво, є чудова книга Франсуази Барб-Галль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». А розмовляти таки варто і навіть необхідно. Мистецтво розповідає, що відбувалось в ту чи іншу епоху, і більше – що думалось і відчувалось. Барб-Галль допоможе батькам не тільки пояснити, але й підібрати правильну послідовність та методи знайомства з мистецтвом. Для молодих матусь є ще одна «життєва» книжка – без психології і філософії, але зі щирим розумінням ситуації. «Диво-пристрої для щойно мам» - про те, як треба полюбити себе, організувати своє материнство і уникнути післяродового стресу недосвідченої мами. Книжка особистого досвіду. В ній відчувається вся практичність і зібраність, яка просто необхідна тоді, коли з’являється малюк.
Альманах «Жила» виходить всього раз на рік. Це й не дивно, адже кожен номер - це неймовірно насичений текст, який потребує ретельного дослідження. Теми варіюються від номера до номера, а їх наразі є тільки вісім. Це не тільки читання для батьків, але й помічник в організації спільної активності з дітьми.
 Книжку Джона Медіни «Привила розвитку мозку дитини» треба мати обов’язково! Коли трирічна дитина моєї знайомої вередувала, мати сказала: «Ти просто ще мала, і твій мозок замалий, щоб розуміти, що не треба влаштовувати істерики!». На донечку подіяло, і знайома також не збрехала – з цією книгою справді зрозумієте, що і чому відбувається в голові Вашого чада.
Книжка «15 табу для матусь і татусів» навчить балансувати між любов’ю та суворістю. Основна думка: «Діти такі, якими Ви їх виховали». Текст лаконічний і справді упорядкований по пунктах, з точкою зору психолога і конкретними життєвими ситуаціями. Книжка з виховання батьків, а не дітей.
І нарешті «Грудне вигодовування». Мабуть, варто було почати з цієї книги, але не хотілось налякати "приблудних" татусів. Книжка масштабна – фізіологія, психологія, підготовка, перебіг, особливі випадки… Обов’язкова до прочитання - щоб період годування пройшов гармонійно, а стресів від несподіваних питань та хвилювань не виникало!
Джерело: starylev.com.ua