5 травня на Говерлі трапилась масштабна пожежа – вигоріло кілька гектарів

У понеділок, 5 червня на території Карпатського біосферного заповідника, а саме на найвищій точці на території України трапилась масштабна пожежа.

Про це у соцмережі Facebook повідомив франківець Volodymyr Melnyk.

“Невідомо чи це по необережності туристів чи спеціально влаштований підпал закарпатської сторони гори Говерла. У мене запитання до керівництва “Карпатського біосферного заповідника” чому не проводились ніякі заходи щодо гасіння пожежі? Вигоріла вся сторона. При в’їзді ми туристи оплачуємо вам по 20 грн за безпеку нас самих та за збереження флори та фауни даного заповідника”, – обурюється чоловік.

Про ситуацію розповів  директор заповідника Микола Рибак. За його словами, задимлення на вершині побачили охоронці й своєчасно повідомили про це адміністрації. На місце події вирушили 15 працівників служби державної охорони, які гасили вогонь близько 4-5 годин. Також слід врахувати, що вони витратили приблизно 2 години на підйом, пише “Галка“.

“Вигоріла суха трава на території 6 га. До лісу було далеко, тому про значну шкоду говорити не можемо. Хто підпалив – невідомо. Коли служба держохорони прибула на місце події, там нікого не було”, – сказав він.

Про пожежу повідомили компетентним службам.