Без обговорення прийняли бюджет Коломиї на 2016 рік

«Про міський бюджет на 2016 рік» – перше й основне питання порядку денного минулої сесії Коломийської міськради сьомого демократичного скликання. Розглянули його практично без обговорення і прийняли одноголосно. Що можна розцінити як одностайне мовчазне схвалення проєкту, розробленого фінансовим управлінням, або як недостатню обізнаність депутатів з важливим документом. Друга версія виглядає правдоподібнішою, оскільки багатосторінкову брошуру з безліччю цифр роздали обранцям громади буквально ввечері напередодні сесії, тож вникнути в неї як слід було непросто. Особливо новообраним депутатам.

Декілька слів про основний фінансовий документ наступного року. Загальна його сума – 311.098.445 грн.

Найвагомішим джерелом надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб. А хто в нас входить у п’ятірку найбільших платників податку на доходи з фізосіб? Як майже завжди, управління освіти міськради, моторвагонне і вагонне депо, дистанція колії і заводоуправління будматеріалів.

До речі, про освіту. На її утримання запланували 93.493.419 грн. Цих коштів мало б вистачити 34 освітнім установам, серед яких дитячі дошкільні заклади, школи, гімназія, позашкільні установи, методкабінет…  На харчування в загальноосвітніх навчальних закладах передбачено 824.568 грн, на безоплатне харчування дітей з малозабезпечених родин припадає 10 грн на дитину.

Медична субвенція міському бюджету становить 39.290.500 грн. Видатки на культуру – 15.145.344 грн. А це 14 установ – бібліотеки, Народний дім, народні колективи, музична і художня школи… Куди скромніше профінансовані фізкультура і спорт, видатки тут передбачені на суму 2.618.500 грн. Правда, спортсменам не звикати…

Перейшовши до розгляду земельних питань, депутати, по суті, змушені були припинити роботу. Річ у тім, що фракція «Самопомочі» відмовилася брати участь у голосуваннях.

Серед інших цікавих питань, які прийняли коломийські депутати – це підвищення на 50% заробітної плати міському голові та його заступникам. У рішенні сказано, що керманичі міста отримуватимуть надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи.

[pull_quote_right]Ігор Слюзар: “Прийнятий бюджет міста слід розглядати як тимчасовий”[/pull_quote_right]

Коломийський міський голова  Ігор  Слюзар:

Слюзар– Прийнятий бюджет міста слід розглядати як тимчасовий, і це зрозуміло, оскільки Верховна Рада не прийняла ще Державний бюджет і хто знає, коли народні депутати його приймуть. Тільки після загальнодержавного бюджету буде зрозуміло, наскільки реальні чи нереальні доходи ми запланували. Наразі ж можу сказати, що бюджет розвитку збільшено порівняно з 2015-им на 10 мільйонів, і ця сума виглядає цілком реалістичною.