34-річний турист, якого знайшли у Карпатах, помер на руках у товариша

13 гірських рятувальників Прикарпаття більше 13 годин проводили операцію з пошуку та транспортування тіла  туриста з карпатської вершини.

Чоловік загинув напередодні неподалік гори Піп Іван на руках у товариша, пише Місто.

17 березня троє туристів із Закарпаття вирушили в похід засніженими карпатськими вершинами, проте зіткнувшись зі складними погодними умовами, вирішили повернутися назад.

Біля гори Піп Іван, де туристи провели першу ніч, зрозуміли: не зможуть рухатися далі по маршруту, через це по власних слідах вирішили повертатися на Закарпаття. Однак дорогою заблукали, gps показував зі значною похибкою й вони вирішили спускатися вниз. Дійшли до невідомих лісових масивів, серед яких зупинилися, адже одному з товаришів стало погано, далі йти чоловік не міг.

Було видно, що вони намагалися копати печери зі снігу, закутали чоловіка у спальник, – розповідає начальник спеціалізованої пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС в Івано-Франківській області Андрій Михасюк.

Михасюк пояснює, що чоловіки мали засоби аби розкласти вогонь, але чого цього не зробили – не пояснили. Дивним також є те, що в зимовий похід на кілька днів чоловіки пішли без пальника, тому розігріти їжу не мали де.

Двоє чоловіків, які вижили – ходили раніше в походи. Той, що загинув – 34-річний закарпатець, як пояснили його товариші, був новачком, – розповідає Михасюк.

Коли туристи зрозуміли, що потрібна допомога, один з них вирішив спуститися до селища, інший залишився з товаришем, який погано почувався.

Чоловік, якого ми знайшли на горі Гропа розповів, що товариш помер у нього на руках близько 14:30 19 березня, тоді він вирішив залишити тіло і рятуватися сам, – розповідає Михасюк.

Через дві години його знайшли рятувальники ПВР Явірник, які розпочали пошуки зниклих туристів в полудень того ж дня за орієнтуванням закарпатських колег, що шукали чоловіків на своїй території.

Причину смерті встановить судмедекспертиза, поки про ознаки переохолодження говорити не можемо. Чоловік був закутаний у спальник. Тіло повністю накрило снігом, але його товариш залишив поруч орієнтування, там же лежав речі загиблого, – розповідає рятувальник.

Перший турист, який спускався за допомогою, дійшов донизу саме в той час, коли його товариша підібрали рятувальники.