16-17 липня – загальнонаціональна проща до Зарваниці. Програма

16-17 липня відбудеться загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру Зарваниця на Тернопільщині, – інформує IA ZIK.

Як повідомили  у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, учасниками її будуть жителі всіх областей України, а також українці діаспори й гості – владики з Польщі та Австрії.

«Цей рік оголошено Роком Божого милосердя, під його символікою пройде цьогорічна проща до Зарваниці. Також проща присвячена молитві за мир. Я щиро запрошую усіх, кому не байдужа доля України, взяти у ній участь. Щиро вірю, що через цю молитву Господь почує нас», – зазначив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк).

За словами єпископа-помічника Теодора Мартинюка, на прощі очікують паломників з Італії, Іспанії, Португалії, Франції.

«Приїде також голова конференції єпископів Польщі архиєпископ та митрополит Станіслав Гондецкі, а також єпископ австрійського міста Грац із делегацією. Архієпископ Станіслав Гондецкі вирішив приїхати до Зарваниці у переддень приїзду до Польщі Папи Франциска на всесвітній День молоді у Кракові. Є сподівання, що ця проща допоможе у спільній молитві пережити ту штучну напругу між полякати та українцями, яку зараз нагнітають», – зазначив Мартинюк.

Частина паломників до Зарваниці йтиме пішки з Тернополя, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Коломиї та Львівщини. Із Тернополя прочани вийдуть 15 липня після літургії, котра розпочнеться в Архикатедрі о 7.00. На території духовного центру для паломників діятиме наметове містечко.

У рамках прощі відбудуться літургії, зустріч патріарха УГКЦ Святослава із молоддю, традиційний похід зі свічками, хресна дорога, нічні чування, духовно-мистецькі заходи.

Довідка ІА ZIK.

Програма прощі у Зарваниці

16 липня

8.00-19.00 – реєстрація учасників при в’їзді до Зарваниці.

16.00 – зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю.

17.30 – вервиця (площа біля собору).

19.00 – вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

20.00 – Архиєрейська літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22.00 – похід зі свічками.

23.00 – молебень до Богородиці (площа біля собору).

00.00 – освячення води.

00.30 – хресна дорога.

00.30 – початок духовного концерту (Співоче поле).

00.30 – нічні чування (парафіяльна церква, надбрамна церква, собор).

17 липня

7.00 – утреня (собор).

8.30 – похід владик і священиків від собору до подіуму. Привітання владик.

9.00 – Архиєрейська літургія. Освячення води та релігійної атрибутики.

11.30 – літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12.00, 14.00 – літурія (собор).