15 хвилин — і чисто: тестуємо популярну систему прибирання

Вчора  у світі відзначали  Міжнародний день домогосподарів, пише газета “Експрес“.

У стереотипному уявленні це такі собі затуркані хатніми справами люди, які тільки і знають, що бігати з віником та шваброю по кімнатах.

Однак для багатьох сучасних людей ведення домашнього господарства вже давно не є чимось марудним і обтяжливим.

Приділяючи прибиранню лише 15 — 20 хвилин у день можна зробити дім ідеально чистим. Я перевірила — це справді так.

“О, скоро знову субота! Ненавиджу суботи, — якось поскаржилася подрузі. — Прибираю з ранку до вечора. А наступного дня у хаті знову хаос”.

“Спробуй систему Flylady. Це дієвий метод організації хатнього господарства — щоб і дім блищав від чистоти, і в тебе було багато вільного часу та сили, — каже мені Дар’я Михайлів, мама трьох діток та консультант з питань тайм менеджменту. — Flylady — це система правил, яку розробила американка Марла Сірлі. Америку мода на Flylady накрила ще з 1999 року, а з часом світ її підхопив”.

Головне у Flylady — це планомірне очищення домашнього простору від мотлоху. А основний принцип — прибирання маленькими кроками.

1. ВИКИДАЄМО НЕПОТРІБНЕ

“Досить щодня викидати 1 — 2 непотрібні речі. — каже Дар’я. — Хтось скаже: у мене вдома все потрібне. Повірте, це не так. Завжди є що викинути. Якщо вам це важко, влаштовуйте міжсезонні “розхламітнення”.

На пораду Дар’ї, проводжу першу ревізію у шафах. Результат — три величезні пакети з речами, які я і мої діти вже напевне не будемо носити. Їх відвозимо до скриньки з пожертвами. А в нашій шафі — цілковитий порядок.

2. ЗОНУВАННЯ

“Ділимо дім на умовні зони, кількість яких залежить від площі помешкання, і виділяємо на кожну зону умовно тиждень, — мовить далі Дар’я. — Щодня присвячуємо 15 хвилин прибиранню в цій зоні. Так протягом місяця ми добираємось до всіх закутків дому”.

Спробуємо. Щожня я по 15 хвилин перед роботою роблю генеральне прибирання: спершу у ванній, потім у коридорі і так добираюся до решти приміщень. У результаті — ідеально чисто скрізь, і я щодня готова до зустрічі гостей.

3. НЕ ВІДКЛАДАЄМО НА ЗАВТРА

Хтось скаже: поки ви прибираєте одну зону, в іншій — знову безлад. Ще одне правило Flylady — якщо щось упало, підняти відразу, розлилося — тут же витерти. Усі речі вчимося складати на своє місце.

4. ПЛАНУВАННЯ

“Є справи, які плануємо на конкретні дні тижня, місяця, року, — каже Дар’я. — До прикладу, п’ятниця — день прання. Раз на квартал ми миємо вікна. Звичайно, у кожного рішення свої, індивідуальні — як часто це робити. І тоді в нашому домі не буде потрібне генеральне прибирання, досить лише підлаштувати систему під свої можливості”.

5. ЧАС ДЛЯ СЕБЕ

“Усі побутові справи ми робимо тільки в будень, вихідні — для відпочинку! Набагато приємніше проводити час із сім’єю, гуляти з дітьми, подорожувати чи просто відпочивати, переглядаючи фільми, ніж витратити цілий день на прибирання. Витратити всі сили на прибирання, зненавидіти дім та зривати злість через втому на дітях. Навіщо?” — додає Дар’я.

Результат: у суботу я лише підмітаю на ганку та перу. Решту часу ми з чоловіком та дітьми проводимо разом.

АВТОР: Оля ПІЛІЩУК

Підписуйтеся на “Дзеркало медіа” у Telegram і читайте важливі та цікаві новини Коломиї та Прикарпаття.