3 правила, які допоможуть прищепити любов до книги у дитини

Насправді, способів зацікавити дитину книгою дуже багато. Ось три з них.

Правило №1: Не примушуйте, а зацікавлюйте

У кожної дитини є свої захоплення. Це може бути захоплення якими-небудь машинками, тваринами, навіть якимось мультиком. Сучасна різноманітність книг дозволяє підібрати те, що сподобається кожній дитині.
Якщо дитина ще маленька, то для привертання уваги до книги чудово підійдуть книжки-іграшки, книжки з віконцями, деталями, що рухаються, озвучені або музичні книги, книги-пазли і тому подібне. Для старших дітей можна придбати комікси, книжки з віконцями, з наклейками, книги про їх улюблених героїв.

Ні в якому разі не можна змушувати дитину читати, якщо це не домашнє завдання.

Два прості прийоми зацікавити дитину книгою:
1. Ви можете зацікавлювати дитину читанням своїм прикладом. Самі, бажано разом з чоловіком, сядьте з новою книжкою і читайте, не забувайте при цьому захоплено ахати. Дитині стане цікаво, що це ви там робите.
2. Читайте самі при дитині, обговорюйте з нею книгу, яку ви читаєте. Це актуально, звичайно, для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку. Вибирайте для себе дитячі книги з цікавим сюжетом.

Правило №2: Чим молодша дитина, тим простіше прищепити любов до книг

Ввести читання як щоденний ритуал в найменшому віці – дуже просто. Залишиться тільки підтримувати його впродовж дорослішання дитини.
Наприклад, тато може кожен вечір читати з дитиною книгу, поки мама прибирає на кухні після вечері.
Якщо у вас вже є свій ритуал читання, то поділіться ним в коментарях. Іншим батькам це буде цікаво і дуже корисно!

Саме завдяки тому, що в ранньому віці дитина сприймає читання як варіант тісного спілкування з батьками, виникає любов до книг.

Правило № 3: Книги повинні перекликатися з реальністю дитини

Поки діти маленькі, їх уява ще тільки розвивається. Їм складно представляти ситуації, описані в книзі. Якщо говорити про дошкільнят, то їм вимагається не лише читати/послухати, але обов’язково побачити живцем/помацати.

Щоб книги щільно увійшли до життя маленької людини, потрібно щоб вони були актуальні для її реальності.
Наведу приклад: хлопчик 4 років обожнює машини. Мама, щоб прищепити любов до книг, купила йому дві книги: одну про облаштування машин, іншу про професії. Яку він вибере? Звичайно, про машини.

А знаєте, як ще вписати книгу в реальність дитини? Після прочитання книги про облаштування машин треба спуститися в двір і відкрити капот своєї машини, щоб знайти там все те, про що нещодавно прочитали в книзі. Тоді книга стане у дитини улюбленою, тому що вона не лише відповідає її інтересам, але ще і викликає у малюка стійкі асоціації, пов’язані з реальним життям.

Те ж можна сказати про терапевтичні казки, які зачіпають певні дитячі проблеми. Адже такі казки стають улюбленими у дітей, тому що в них вони бачать себе і бачать способи подолання своїх труднощів.
Усі ці прості в реалізації поради допоможуть вам прищепити дітям любов до читання. Пам’ятайте, що вибирати книги треба по інтересах дитини, а якщо немає яскраво вираженого інтересу, то пропонуйте різні варіанти, що-небудь та сподобається.

Джерело: terrawoman.ua