100 днів коломийської влади

18 лютого минуло 100 днів, як до влади у Коломиї прийшла нова команда. Підбивати глобальні підсумки її роботи ще, звичайно, зарано, але ключові тенденції та перспективу руху визначити можна. Отже ми пропонуємо вам подивитися на події, що відбулися за перші 100 днів нової коломийської влади. 

Нова команда. На минулій сесії міської ради Ігор Слюзар сказав, що чи не головним досягненням за 100 днів є швидке формування нової владної команди. Мовляв, це дійсно команда, де всі працюють разом на один результат та не бояться брати на себе відповідальність. Також міський голова відзначив той факт, що із новим скликанням набагато легше працювати, ніж із попереднім. Ніхто, мовляв, не ставить палки в колеса, а всі працюють конструктивно.

Втім, на це є й інший погляд. В міській раді фактично немає опозиції і, за словами деяких депутатів, до представників фракцій, що не входять у коаліцію, у раді не дослухаються. Депутатські комісії також формувалися на основі побажань членів правлячих партій, а всі інші обранці потрапляли до складу комісій за залишковим принципом.

Війна із стихійною торгівлею. Не менший соціальний резонанс мала і боротьба із стихійною торгівлею. Розпочалася вона на початку лютого. Тоді міській владі вдалося очистити центр міста, а саме вулиці Чорновола, Сагайдачного та площу Ринок, від стихійної торгівлі. У відповідь торгівці організували акцію протесту та двічі перекрили одну із центральних вулиць міста – проспект Грушевського. Головним лейтмотивом акції протесту було те, що міська влада знищує малий бізнес. Мовляв, забрали у людей єдиний дохід і не запропонували жодної альтернативи. Ринок «Водолій» підприємці альтернативою не вважають, кажуть, що він абсолютно не придатний для торгівлі. В свою чергу влада відновлювати торгівлю у центрі категорично не буде, крім цього пообіцяла вже найближчим часом відновити інфраструктуру тих ринків куди запрошує торгувати підприємців. Наразі центр Коломиї від стихійної торгівлі ніби очистили. Хоча досі успішно «працює» стихійний ринок біля вокзалу та на вулиці Січових Стрільців. Це означає, що до повного вирішення однієї з найбільш болючих проблем Коломиї ще далеко.

Писанка розбрату. Скандал довкола забудови біля музею «Писанка» без перебільшення є топ-подією перших 100 днів. Розгорівся він через те, що міська рада без аукціону виділила земельну ділянку приватним особам для будівництва готелю. Представники влади переконують, що це оптимальний варіант, який прийнятний для міста, адже забудовники беруть землю в оренду, а після зведення готелю повинні викупити цю землю за ринковою ціною. Крім цього вони беруть на себе зобов’язання долучитися до реконструкції площі перед Писанкою. Ну і сам новозбудований готель, за словами чиновників, стане великим плюсом для міста.

В свою чергу опоненти влади наголошують, що згідно з українським законодавством вільні ділянки для комерційної забудови повинні передаватися виключно через аукціон.

Земля учасникам АТО. Одним із найбільших своїх досягнень нова владна команда вважає те, що за ці 100 днів повністю забезпечили усіх учасників АТО земельними ділянками. У Коломиї влада виділила два масиви для учасників АТО. Один із них на березі Прута, інший – на межі із приміським селом Воскресінці. Ділянки, як зазначають експерти та й самі жителі Коломиї, доволі пристойні. Правда, одну із них під час повені наприкінці 60-их повністю затопив Прут, інша під час дощів також доволі сильно підтоплюється. Однак кращих земель у місті сьогодні немає.

Проблемою також є те, що місто тільки виділяє землю, але не проводить туди жодних комунікацій. Газ, світло, каналізація, телефон – це все за рахунок власників землі. Фахівці, констатують, що тільки проведення газу обійдеться не менше, ніж 1000 доларів, стільки ж потягне і світло. Та й саме будівництво сьогодні дуже дорого коштує.

Скандальний секретар. Аналізуючи 100 днів нової влади, не можна оминути скандалів, головним персонажем яких був секретар міської ради Любомир Жупанський. Перший скандал – це його конфлікт із мешканкою Коломиї Ганною Негрич. Жінка звинувачує чиновника у тому, що він захопив її земельну ділянку і тепер користуючись своїм посадовим становищем хоче це узаконити на сесії міської ради. Натомість сам секретар усе заперечував і переконував, що придбав ділянку у законний спосіб. Для вивчення цього питання у міській раді була створена навіть спеціальна комісія. А саме питання двічі виносилося на сесію, і врешті-решт депутати стали на бік чиновника.

Другим скандалом за участю Любомира Жупанського була його спроба звільнити із посади директора ДЮСШ №1 відомого спортсмена та тренера Василя Хмуляка. Формальною причиною стала догана за невиконання рішення міської ради збирати з дітей по 20 гривень за заняття. Тоді ж керівництво міста переконувало громаду, що пан Хмуляк як тренер хороший, а от як директор начебто ні. Справжньою причиною спроби звільнити директора ДЮСШ є давній особистий конфлікт між Любомиром Жупанським та Василем Хмуляком. Громада одразу ж стала на захист відомого тренера і відстояла його на посаді директора.

Різдвяний ярмарок. Вперше у Коломиї відбувся Різдвяний ярмарок. Це, без перебільшення, одна із найпозитивніших подій, до якої доклалася міська влада за 100 днів. Ярмарки вже стали традиційними заходами у великих містах України. Вони приносять як дохід у міський бюджет, так і слугують чудовою рекламою для міста. Тепер це стане і традицією для Коломиї. Організацією ярмарку буде займатися комунальне підприємство разом із громадською організацією «Коломийські атракції».

Ось такими видалися 100 днів нової коломийської влади. Є, безперечно, позитиви, є і негативи. Однак, окрім дій влади, також варто відмітити той факт, що у нашому місті значно активізувалася громада. Стало значно більше коломиян, яким небайдужа доля міста і які готові брати у ній участь. А це є найбільшим досягненням.

Віктор ФІТЬО

 

Як керівники міста оцінюють перших сто днів?


Ігор СЛЮЗАР, Коломийський міський голова:

«Оцінюючи нашу діяльність упродовж перших ста днів, я поставив би великий плюс. Нова команда, зайшовши в ратушу, проявила себе як достатньо активний, ініціативний організм. І я переконаний, що позитивні результати структурної перебудови, різноманітних проектів, за які ми взялися, відображатимуться на Коломиї дедалі відчутніше.

На самих початках нашої роботи були певні побоювання, що заважатиме злагодженій діяльності нової команди брак управлінського, адміністративного досвіду. Але саме брак такого досвіду може обернутися, як не дивно це звучить, ще одним плюсом. Взяти хоча б припинення стихійної торгівлі в середмісті, що не вдавалося нам багатьма роками. Прийшли в ратушу нові люди з нестандартним мисленням – і справа явно зрушила з місця. Підстав для протестів підприємці з вулиці Сагайдачного вже не мають, більшість із них працевлаштовано на інших ринках. Всоте переконуюсь у тому, наскільки важливо проявляти задля служіння громаді ініціативу, вміння по-новому підійти до банальних, здавалося б, речей».

 

Олег ДЯЧУК, заступник міського голови із земельних питань: «Напевно найбільшим досягненням у тій галузі, за яку я відповідаю є те, що ми за 100 днів повністю забезпечили земельними ділянками усіх учасників АТО із Коломиї, що подали нам відповідні заяви. Таких заяв було 337.

Ми підготували та розглянули 212 земельних питань. З них ми передали в оренду 32 ділянки на загальну суму 523 тисячі гривень. Для аукціону підготовлено 40 ділянок на загальну суму 16 мільйонів гривень.

Ну і також слід сказати, що за 100 днів ми не видали жодного дозволу на встановлення МАФів. В центральній частині таких дозволів більше не буде, а заяви на встановлення МАФів у житлових пасивах розглядатимемо детальніше».