10 найбільш шкідливих продуктів для здоров’я

Деякі продукти харчування, які зовні виглядають дуже апетитно, можуть бути шкідливі для організму. І ось список таких продуктів.

1. Сирокопчені ковбаси

Слово “ковбаса” офіційно зміцнюється в статусі канцерогенного продукту, хоча вже давно є синонімом всього шкідливого, далекого від принципів здорового харчування. Що стосується конкретно сирокопчених ковбас, то небезпека тут ще й в тому, що їх давно ніхто не коптить.

Сьогодні виробники використовують коптильні рідини, в яких міститься все той же небезпечний для здоров’я формальдегід. Втім, варені ковбаси не сильно корисніші – їх виготовляють з геномодифікованої сої.

2. Арахіс

Так, так, ви даремно думаєте, що це безпечний продукт рослинного походження. Деякі навіть наївно вважають, що арахіс, як і горіхи, корисний. Розчаруємо вас – без імплантації гена петунії він не зберігається, а це страшно отруйна речовина. Для прикладу: комахи арахіс не їдять.

3. Червона ікра

У первозданному вигляді і в малих дозах червона ікра навіть корисна. І напевно десь на Камчатці хтось і отримує її такою – свіжою, малосоленою, з усіма Омега-3 та іншими приємними компонентами в складі. Але підступ в тому, що червона ікра зберігається дуже недовго – і термін її життя коротше часу транспортування з тих місць, звідки вона родом. Виходу два – сильно солити продукт або заморожувати. Але є і третій – дуже поширений варіант – додавати уротропін або лимонну кислоту. На виході виходить формальдегід. Словом, якщо вам попалася “слабосолона ікра”, не вірте – це отрута. Якщо виробник чесно попереджає, що ікра сильно солона і морожена, буде безпечніше – не смачно, але хоча б не смертельно шкідливо.

4. Льодяники

Зараз барбарис та інші льодяники жоден виробник не візьметься робити без найсильніших хімічних есенцій, бо інакше нерентабельно. У мережі популярний експеримент: пропонують злегка змочену цукерку залишити на скатертини і подивитися, що станеться. За кілька годин барбарисками пропалить скатертину наскрізь, разом з лаком. Не треба мати бурхливою фантазією, щоб зрозуміти, що станеться з вашим шлунком.

5. Шпроти

Свідомі виробники не приховують від своїх громадян, що в продукті міститься канцерогенна речовина бензопірен, яке накопичується в організмі і може призвести до летальних наслідків.

6. Алкоголь

Про шкоду спиртних напоїв написано стільки, що не варто повторюватися. Навіть саме “невинне” вино може стати причиною інтоксикації організму. Що вже говорити про горілку, коньяк і віскі?

7. Кавуни

Раніше кавуни з’являлися на прилавках не раніше кінця серпня. Сьогодні вони доступні круглий рік, і число отруєнь, які виникають з цього приводу, зростає в міру того, як нерозуміючі споживачі тішать себе надією не отруїтися в закладах січні вирощеним на хімії кавуном.

8. Кури

Сьогодні на прилавках представлено тільки м’ясо бройлерів, яких ну ніяк не можна виростити без гормонів росту. Нещасні курчата одержують величезну кількість гормонів, включаючи прогестеронові, а тому їх м’ясо стає дуже небезпечним – особливо для чоловіків.

9. Плавлені сирки

Начебто культура харчування так змінилася, що плавлені сирки здаються пережитком минулого, а статистика свідчить, що українські споживачі перетравлюють тонни цього дивного продукту, який, як кажуть лікарі, абсолютно не засвоюється шлунком.

10. Солодкі газовані напої

Ну скільки можна говорити про шкоду кока-коли, скажете ви? Стільки скільки потрібно! Солодкі газовані напої – це мікс цукру, хімії і газів. Убивчий коктейль максимально швидко розподіляє по організму шкідливі речовини і миттєво викликає отруєння, яке ми не завжди можемо діагностувати. Відомий факт – кока-кола, наприклад, позбавляє від залишків вапна та іржі. Що вона зробить з вашим шлунком?

Правильно – роз’їдає його стінки, а також містить небезпечну для здоров’я концентрацію цукру на кожні 100 мл. Втім, соки в пакетах не менше шкідливі. Натуральними їх називають тільки виробники, завдяки випадку уникли покарання правосуддя за безцеремонне спотворення факту “натуральності” – насправді це чиста хімія.

Джерело: zdorovia.com.ua